czwartek, 6 listopada 2014

Anna Szkotak - florystkaAnna Szkotak ur. w 1968 r. w Kielcach. Obecnie zamieszkuje w Ćmińsku, w otulinie Oblęgorsko-Suchedniowskiego Parku Krajobrazowego. Mama czworga dzieci, opiekunka porzuconych czworonogów, zapalona ogrodniczka.

Z wykształcenia ekonomistka, po 20 latach pracy w banku postanowiła zrealizować życiową pasję dotyczącą florystyki. W 2009 r. ukończyła Akademię Florystyki w Łodzi, potem szlifowała wiedzę i umiejętności na licznych warsztatach tematycznych organizowanych przez Mistrzów florystyki: Tomasza Maxa-Kuczyńskiego, Monikę Bębenek, Gregora Lerscha. Na co dzień prowadzi Pracownię Kwiatowa Bajka. Oprócz codziennej pracy z kwiatami angażuje się w przedsięwzięcia wykraczające poza działania komercyjne: min. w 2010 r. brała udział w przygotowaniu oprawy kwiatowej finałowej gali Miss Polonia województwa łódzkiego, w 2013r. w XXI Finale WOŚP dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów w TVP2. Prowadziła wiele warsztatów florystycznych dla dzieci i dorosłych w ramach współpracy ze stowarzyszeniem „Spektrum Możliwości” z Miedzianej Góry, Krajowym Stowarzyszeniem Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich, podczas których wykorzystywała wiedzę zdobytą w grudniu 2013 r. na Seminarium „Hortiterapia i wspomaganie procesu terapii w programach społecznych” w Mrągowie. Pasję florystyczną uzupełnia zainteresowaniami z dziedziny sztuki : muzyki, literatury, malarstwa.

Jest zapaloną propagatorką ekologii, czynnie angażuje się w akcje w obronie przyrody, jak choćby w sąsiedzką akcję „Otulamy drzewa szalikami” dotyczącą obrony alei kilkudziesięciu dorodnych klonów i kasztanowców zagrożonych wycinką przy modernizacji ulicy Świętego Stanisława Kostki w Kielcach, w „partyzantkę kwiatową”, w ramach której grupa zapaleńców obsadziła roślinami puste pojemniki na wybetonowanej głównej ulicy Kielc. Żyjąc w bliskim sąsiedztwie przyrody jest żywym przykładem jej dobroczynnego wpływu na zdrowie i psychikę człowieka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz