niedziela, 1 marca 2015

Druga licytacja dachówek w BWA

(fot. W. Brudek, Olsztyn24)

(Fot. S. Czachorowski)

Dnia 28. lutego 2015 r. odbyła się druga licytacja malowanych dachówek w olsztyńskim BWA. Całkowity dochód przeznaczany był na zakup autobusu szkolnego dla Lamkowa. Licytację prowadziła Irena Telesz-Burczyk. Zebrano 2 812 zł. Pieniądze zebrane na aukcji zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu busa dla Niepublicznego Zespołu Szkół i Placówek "Edukacja dla Przyszłości" w Lamkowie.

Aż cztery dachówki wylicytowała wicemarszałek Anna Wasilewska, która - jak powiedziała - chciała wesprzeć szkołę w Lamkowie. 

Więcej na ten temat:


St. Cz.
(Pani marszałek wylicytowała aż cztery dachówki, fot. S. Czachorowski)

(Fot. S. Czachorowski)

(Fot. S. Czachorowski)

(Fot. S. Czachorowski)

(Marek Szelągowski, burmistrz Dobrego Miasta ze swoją wylicytowaną dachówką nr 80 - przelicytował burmistrza Barczewa. Fot. S. Czachorowski)

(Prapoczątek pomysłu, wykorzystywanie rzeczy niepotrzebnych i wyrzuconych jako surowiec. Nie ma rzeczy zbędnych nie ma ludzi niepotrzebnych.  Trzeba tylko dostrzec ich wartość. I o niej opowiedzieć. Zbierane po lesie wyrzucone butelki odzyskiwały wartość i znaczenie. Stare dachówki, już niepotrzebne, także odzyskują wartość i znaczenie. Wystarczy trochę farby... a w zasadzie kilka spotkań społecznych, opowiedzenie ciekawej historii i wspólne dostrzeżenie nowej wartości. Na butelce szczawik zajęczy i chruścik. Dachówki mają coś więcej - opowieść zapisaną na blogu, a kod QR jest łącznikiem, by tę historię opowiedzieć. Fot. S. Czachorowski)

(Fot. S. Czachorowski)
(Dachówka nr  48już u nowego właściciela - Mirosława Małkowskiego.
Fot. S. Czachorowski)
(Dachówka nr 5, sprzedana i z certyfikatem. Fot. S. Czachorowski)

(Fot. S. Czachorowski)

3 komentarze:

  1. Na licytacji pojawiły się dachówki, które były malowane w Mrągowie, w ramach happeningu pt. "Jak Mazurzy Warmiakom dachówki malowali". Bo ludzie lubią się wspierać. https://www.facebook.com/events/588066581319599

    OdpowiedzUsuń
  2. I były także dachówki malowane na styczniowym plenerze w barczewskim Skarbcu Kultury Europejskiej.

    OdpowiedzUsuń
  3. gadające dachówki z kilku wsi i miasteczek Warmii i Mazur: z Rybna od Izabeli Polonis, z Mierzejewa od Andrzeja Wądołowskiego, z Mrągowa z rodzinnego domu Zofii Wojciechowskiej, z Lamkowa od Szkoły Niepublicznej w Lamkowie, z Szczerzbowa od Jolanty Darskie i Państwa Agnieszki i Pawła Sucheckich, z Barczewa i Wipsowa z akcji w Skarbcu Kultury Europiejskiej - koordynowanym przez Anię Wojszel, z Plusek od Piotra Różańskiego itd. Mamy także dachówki z zamku Książ - wszystkim ślę podziękowania

    OdpowiedzUsuń