piątek, 12 grudnia 2014

Na specjalnych występach - dachówki pomagąją w wykładach

(6 gudnia, Olsztyn, MOK, fot. S.Czachorowski)

(5 grudnia, UWM, Stara Kotłownia, fot. S.Czachorowski)

Dachówki towarzyszą wykładom o różnorodności biologicznej i dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym regionu. 5 grudnia dwie dachówki występowały w Starej Kotłowni (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie) i towarzyszyły wykładowi pt. "Mikołaj Kopernik, św. Mikołaj i bioróżnorodność". To mikołajnowe spotkanie odbywało się pod patronatem J.M. Rektora UWM. Natomiast wykład odbywał się w ramach cyklu Camerata Warmińsko-Mazurska - koncerty Pro Musica Antiqua, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nieco wcześniej  bo 28 listopada pokazywane były na slajdach w czasie wykładu pt. "Ile kosztuje bioróżnorodność", wygłoszonego w liceum w Piszu, Natomiats 6 grudnia  (także w ramach koncertów Pro Musica Antiqua) jedna dachówka pojawiła się w Miejskim Ośrodku Kultury przy okazji wykładu pt. „Co można z chwastów wyczarować – dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe regionu”.

12 grudnia dachówka z czarnym bzem zagości na wystawie fotograficzno-edukacyjnej pt. "Bioróżnorodność w otoczeniu borafinerii". Wystawa jest formą prezentacji wyników badań w ramach grantu badawczego i seminarium pt. ":Opracowanie zintegrowanych technologii wytwarzania paliw i energii z biomasy, odpadów rolniczych i innych - rosliny energetyyczne, konwersje biochemiczne" (organizatorem jest Centrum Badań Energii Odnawialnej UWM).

Natomiast 16 grudnia dla olsztyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego będę opowiadał o tym "Jak zmienia się przyroda czyli zmierzchnica trupia główka i uprawy wierzby energetycznej”. Na slajdach pojawią się także dachówki.

Stanisław Czachorowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz