Plener w Mazurskim Parku Krajobrazowym, w dniu 1. czerwca 2018 roku, z podwójnej okazji Dnia Dziecka i Dnia Bociana Białego. A wszystko pod parasolem. To symboliczne podkreślenie, że bocian biały jest gatunkiem parasolowym. Gatunek parasolowy, inaczej zwany osłonowym (ang. umbrella species) to taki, którego ochrona pociąga za sobą ochronę wielu innych, współwystępujących gatunków, a także ochronę ich siedliska. Określenie stosowane jest w ochronie przyrody. W Krutyniu, pod parasolem malowaliśmy stare dachówki, a motywem był bocian biały i jego siedlisko. Czyli wszystkie gatunki roślin, grzybów i zwierząt, które żyją w siedlisku bociana białego. I dzięki ochronie samego bociana i one mają szansę na przetrwanie. Jak pod parasolem,
Więcej na blogu oraz na wydarzeniu FB a także tu. Więcej zdjęć w galerii na Facebooku.
Pomalowaliśmy dokładnie 61 starych, mazurskich dachówek, ze starej stodoły we wsi Bobrówko. Część prac pokazana zostanie na wystawie przed Biblioteką Uniwersytecką UWM w Olsztynie (Kortowo). Otwarcie wystawy w czasie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki w dniach 26-28 września 2018 r. Wystawa będzie pokazywana w tym miejscu przez kilka miesięcy.
Artyści, którzy malowali (nie wszystkich udało się odnotować, były osoby z Czech, Londynu, Wiednia, Krakowa, Warszawy, Olsztyna, Wipsowa itp.):
- Stanisław Czachorowski
- Anna Wojszel,
- Rozalia Wojszel
- Piotr Bogdazszewski
- Nina Pietrusiak
- Carola Rudnik
- Michaela Lewandowska
- Nicole Lewandowska
- Joanna Tatuśko
- Mikołaj Bogdaszewski
- Natalia Szczepanik
- Aniela Rybicka
- Agnieszka Stanisławska-Rybicka
- Krzysztof Wieczorek
- Łucja Kulig
- Paulina Witkowska
- Mara Jasińska
- Natalia Woźniak
- Zofia Szczygieł,
- Jakub Szczygieł
- Antoni Puszyński
- Kaja Kulas
- Anna Pisarewicz
- Małgorzata Domurad
- Anna Wiśniewska
- Sylwia Jaskulska
- Izabela Jeziorska
- Nina Kowalewska
- Antoni Wigurski
- Michał Wigurski
- Franciszek Wigurski
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz